قوانین سایت

قوانین و مقررات:

۱- ویار بیار یک پلتفرم آزاد جهت ایجاد فضای تبادل اطلاعات برای تعیین نوع ، مکان تحویل و قیمت محصولات اعم از خوراکی و غیر خوراکی و  بر اساس عرضه و تقاضا و مذاکره طرفین است بنابراین نرم افزار ارایه شده صرفاً به پایش و اعلام کیفیت و قیمت و نظر طرفین بر اساس برنامه نویسی هوش مصنوعی می پردازد و هیچ گونه مسئولیتی در قبال کیفیت و قیمت کالای ارایه شده ندارد، در این محیط نظارت و اطلاع رسانی کاربران درخصوص کالا و خدمات دریافتی بالاترین رکن تضمین کیفیت و عادلانه بودن قیمت، است.

۲- همه اقدامات و درخواستها توسط مدیران سایت پایش خواهد شد، هرگونه در خواست و یا اقدام غیر قانونی و خلاف عرف پس از بررسی از سامانه حذف خواهد شد. اطلاعات IP  و آدرس و شماره های تماس ارایه شده نگهداری می شود و در صورت درخواست مقامات ذیصلاح قضایی و انتظامی، ارایه خواهد شد، کاربران میپذیرند وب سایت ممکن است به هر دلیل IP های ناشناس و غیراز جمهوری اسلامی ایران را جهت استفاده از امکانات الکترونیکی ارایه شده به دلایل امنیتی و قضایی مسدود نمایند، در هرحال کاربران نمی توانند هیچگونه اعتراضی درخصوص عدم دسترسی به حساب کاربریشان ناشی از الزامات امنیتی و قضایی داشته باشند.

درخواست کننده کالا و خدمات و ارایه دهنده کالا و خدمات می پذیرند که وجوه از طریق سازوکارهای آنلاین منتقل گردد تا امکان رهگیری صاحبان حساب، حل اختلاف در صورت عدم رضایت درخواست کننده و حمایت قانونی فراهم گردد. در صورت تبانی درخواست کننده و آورنده (بیار) در پرداخت به صورت نقدی ، هیچ گونه حمایت و همکاری از سوی مدیران سایت ویاربیار صورت نخواهد گرفت.

درخواست کنندگان می پذیرند بخشی یا تمام وجوه واریزی در حساب کاربریشان را برای خرید کالای مورد نیازشان مسدود نمایند تا به آورنده درخواست پرداخت گردد. در صورتی که درخواست کننده کالا را به دلیل موجهی از قبیل عیب و ایراد و یا خریداری نشدن از محل مورد درخواست نپذیرد، وجه مسدود شده آزاد میگردد. در صورت پذیرش کالا، وجه تا ۲۴ ساعت بعد به صورت خودکار آزاد خواهد شد، مگر اینکه دریافت کننده بتواند مدارک ناشی از تدلیس، فریبکاری و یا کلاهبرداری آورنده کالا ارایه نماید.

درخواست کننده و آورنده طبق مواد ۴۵۴ الی ۵۰۱ قانون آیین دادرسی مدنی می پذیرند در صورت اختلاف داوری خود را به یک داور ارجاع دهند. سایت ویار بیار یک داور را معرفی خواهد نمود و در هر حال طرفین در پذیرش یا عدم پذیرش داور مختار خواهند بود. طرفین میپذیرند تا پایان فرآیند رفع اختلاف، وجه پرداختی در حساب درخواست کننده مسدود بماند.

ممکن است وبسایت کدهایی جهت تخفیف یا دریافت کالا و خدمات رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد، این کدها حق مالی برای کاربران ایجاد نخواهند نمود و در صورت گذشت زمان منقضی خواهند شد.

آورندگان درخواست (بیار) می پذیرند درصدی که میتواند تا ۱۰% قیمت کل کالای ارایه شده باشد به عنوان کارمزد توسط نرم افزار به صورت خودکار از وجه دریافتی کسر و ما بقی به حساب (بیار) واریز گردد.

افرادی که به عنوان پیک (بیار) اقدام به پذیرش درخواستها می کنند باید توسط بخش اداری سامانه تایید هویت شوند و ضمن انعقاد قرارداد همکاری ضوابط اخلاقی اعلامی را هم رعایت نمایند. اشخاصی که اقدام به دریافت تاییدیه نکرده اند در پروفایلشان علامت “تایید نشده” درج خواهد شد و از کاربران خواسته خواهد شد از ارجاع سفارش به ایشان خودداری کنند.

بیارها می پذیرند تا زمانی که هویت ایشان و شماره کارت ارایه شده اعتبار سنجی نشود و یکسان بودن نام بیار و صاحب کارت بانکی و شماره موبایل تایید نشود علیرغم انتقال وجه از حساب کاربری درخواست کننده به حساب بیار از خروج و یا هزینه کردن وجه مذکور ممانعت به عمل خواهد آمد.

بیارها می پذیرند، آزاد شدن وجوه پرداختی از حساب درخواست کننده به حساب بیار منوط به اعلام پذیرش و رضایت درخواست کننده است و بیار موظف است درصورت درخواست عودت کالا به دلیل موجه، نهایت همکاری را به عمل آورد.

درخواست کنندگان میتوانند منوط به ارایه اطلاعات هویتی همزمان نقش بیار را هم بر عهده بگیرند و از درآمد حاصله برای پرداخت هزینه های درخواست استفاده نمایند.

کاربران با عضویت درسایت، قوانین و مقررات مندرج در این کسب و کار و قواعد ضمنی و عرفی این کسب و کار را پذیرفته اند و مطابق قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران معامله خواهند نمود.